9/29/2013

Talep

   Hala küçük bir kız çocuğu olsaydım Tanrıdan kırmızı rugan ayakkabılarım yerine biraz cesaret isterdim ve biraz af. Ve kilometrelerce yürünen sonsuza yakın bir yol. Yanıma ne bir sevgili ne bir aile ne bir dost. Sert bir rüzgar ve yağmur, ağladığım tüm şarkılar, ettiğim en tatmin edici küfürler.

Ve günahlar.

Bazen günah da çekiyor insanın canı. Affedileceğini bilmek isteyerek. Mış' gibi yaşayıp, mis' gibi ölmek. Salakla ya da salağa yatmayı çekiyor canım. Damarlarımda seri dolaşıyor, damarlarımıı parçalıyor bu hayvansı içgüdülerim. Çığlık atmayı beceremiyorum ben. Hayatın kimseye orgazm yaşattığı da yok. Dibi görüp görüp göğe yükselmek istiyorum. İsa'nın yeri rahatsa bir faxla durumu haberdar etsin lütfen. 

Biraz ağıt istiyorum; ciğerim yanıyor diyebilmek. Dövünmek. Her dilden küfretmek istiyorum. Alkol kullanmadan sarhoş olabilmeyi; uyuşmayı, uyumayı ve günlerce uyanamamayı istiyorum. Saçımı taramamayı, kıyafetlerimi ütülememeyi istiyorum. Kepaze olmak istiyorum, kepaze gibi yaşamayı. Her şeyin boş ve anlamsız(!) olduğunu haykırmak istiyorum. Her önüme çıkana anlatıp ve sonra suratının ortasına kahkaha atmayı.

Yoruluyorum sonra, biraz dinlenmek istiyorum. Canınız cehenenneme dediğim insanların canlarını cehennemde görmek istiyorum. Bir anneden doğmamış olmayı istiyorum, kimseye ait kalmamayı, kimsenin namusu olmamayı. Tanrım bazen beni üzenlere "Napıyorsunuz lan" demeni istiyorum. Daha fazla kan kokusu duyumsamak istiyorum genzimde.Ağzımı burnumu kırmayı, kendime tekme atabilmeyi istiyorum. Damarlarımı delik deşik iğneler iliştirmeyi, radyoda en sevdiğim şarkıların çıkmasını istiyorum.

   Kiramen Katibi'nin okuma yazma bilmiyor olmasını istiyorum.
   Birinin beni ölmeden temize çekmesini,
   Buruşmadan ölmeyi,
   Musmutlu ölmeyi istiyorum.
Rate this posting:
{[['']]}

2 yorum:

Büşra Bayram dedi ki...

umarım her şey çok daha güzel olur. Ama bazzen ben de ağzımı burnumu kırmak istiyorum fakat olmuyor be güzelim :(

Nilüfer Yılmaz dedi ki...

Ardımızdaki sperme yol vermeliydik.